واحیا به بورس نمی‌آید

احیا سپاهان چندی پیش درخواستی مبنی بر ورود به بازار بورس را در سامانه کدال منتشر کرد. این در حالی است که این شرکت با مشکلات بزرگی برای ورود به بورس مواجه بود. جواهری مدیرعامل شرکت احیا سپاهان در خصوص این مهم به اقتصاد بیدار گفت: در خواست ورود به بورس داده شده ولی مانع از جهت سهامداری قائم سپاهان و اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار این موضوع را به عنوان سهام خزانه قبول نمی‌کند، وجود دارد.
از این رو به نظر میرسد واحیا به بورس نمی‌آید

جواهری مدیرعامل شرکت احیا سپاهان ضمن تاکید بر مشکلات بالا ادامه داد:  با این حال کاری از دست ما ساخته نیست و بورس باید قوانین خود را تسهیل کند.
مدیرعامل شرکت احیا سپاهان در مورد میزان صادرات این شرکت توضیح داد: با توجه به شرایط رقابتی با بازار داخلی در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ درصد محصول سنگ آهن با مقررات امروز توجیه صادرات دارد، لیکن مقررات مکرر دستخوش تغییر است.

مشکلات واحیا به این زودی حل نمیشود

با این اوصاف پس از پیگیری‌های انجام شده، یک مقام مسئول مطلع در بورس تهران به خبرنگار اقتصاد بیدار گفت: شرکت احیا سپاهان مشکلات متعددی از جمله سهام ممتاز، ابهام در سهام خزانه و از همه مهم‌تر مشکلاتی در ساختار ترکیب سهامداران دارد که بدون حل شدن آنها امکان انتقال این سهم به بازار بورس وجود ندارد. این در حالی است که به نظر نمی‌رسد این موانع به زودی‌ها قابل حل شدن باشد.

 

شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در سال ۱۳۷۴ در قالب سرمایه گذاری در سه بخش بازرگانی، تولیدی و خدمات فنی،مهندسی با بیش از شصت و سه هزار سهامدار و با سرمایه ثبتی صد میلیون ریال در شهر اصفهان با نام اولیه شرکت مجتمع صنعتی احیاء فولاد سپاهان بنیانگذاری شد و تلاش خود را در حوزه های مختلف معدنی، بازرگانی، صنایع کاشی و سرامیک، نساجی و شیمیایی، ساختمانی و عمرانی، مالی و بانکی و سهام، کشاورزی و غذایی، فولادی و پیمانکاری عمومی(GC)  آغاز نمود و با توجه به مزیت های نسبی کشور، به سمت سرمایه گذاری هایی با بازده مطلوب، پایدار و ارزش افزوده بالاتر رفت. در دهه هشتاد، تخصص و مزیت های موجود و نیاز روز کشور باعث توسعه احیا در بخش معدن و صنایع معدنی شد بطوریکه بصورت همزمان، سرمایه گذاری هایی در معادن مختلف نظیر ذغالسنگ، طلا، سنگ آهن صورت گرفت. در حال حاضر این شرکت توانسته با حضور مؤثر در توصعه صنعت و اقتصاد و فعالیت در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی کشور و نیز سرمایه گذاریهایی در چرخه فولاد، با سرمایه ثبتی قریب هفتصد میلیارد ریال، شرکت های زیر مجموعه خود را (حدود ۵۰ شرکت) در قالب پنج هولدینگ تخصصی ساماندهی نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *